2.d klass festivalil "Head read"

25.05.2018

24.mail esines 2.d klass Eesti Lastekirjanduse Keskuses festivalil "Head read" . Külaliseks oli kirjanik Mika Keränen ja õpilased etendasid tema raamatu "Oranž jalgratas" põhjal väikese näidendi. Esinemine läks väga hästi ja võeti soojalt vastu. Suur tänu Laura Lisette, Loora Lizeth, Elise, Jarko, Olav, Marten, Raul, Jan Erik, Dominic, Karmen, Gregor, Henri, Uku, Hella Lee, Steven, Hugo, Ustav, Rihart ja Teele. Õpilasi juhendas õpetaja Airi Metspalu, suur tänu!

Emad koolitundides

22.05.2018

Algklasside majas toimus nädal "Emad koolis", kus paljudes klassides viisid põnevaid tunde läbi emad.

2.b klassi emadepäeva tund toimus Kultuurikatlas. Tormi ema Sille tutvustas põnevat reklaami- ja turundustööd ning korraldas ekskursiooni endises Tallinna Elektrijaama hoones.
2. c klassis Roberti ema Merle tutvustas raamatupidaja tööd ja jalgrattasporti. Annilille ema Terje tunni teemaks oli meeled. Kompimise teel püüdsid lapsed mõistatada, mis on peidetud salajastesse karpidesse. Eliisabeti ema Kaire tegi tunni õues, kus mängiti otsimis- ja sportmänge, degusteeriti tervislikke maiustusi.

2.d klassis käisid Angeelika Ermel ja Kairit Veerbek koos Tolliameti töötajate ja kahe koeraga ning tutvustasid tolliameti tööd.
3.a klassis olid külas Marteni ema Liina ja õde Anita, kes viisid läbi kauni ja mitmekülgse tantsuteemalise tunni. Anita tegeleb võistlustantsuga ja treenib iga päev umbes 3 tundi. Teiseks külalislektoriks oli Vesse ema Tiina, kes rääkis teemal „Mis on raha ja kuidas me maksame.“ Tunni lõpuosas arutleti ka, kuidas on võimalik muuta end teadlikult positiivsemaks ja kuidas headus ning positiivsus ümbritsevaid mõjutab.
3. b klassil oli külaliseks Elise ema Meeli Miidla-Vanatalu Tööinspektsioonist. Lapsed said teadmisi töötervishoiust, tööohutusest puudutavates küsimustes. Kaasas oli lõbus tegelaskuju Napo. Miisa Mai ema Agne Talu-Vürmer on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, moekunstnik. Lapsed said ülevaate moekunstniku huvitavast ja põnevast tööst, näha ja ka katsuda moeloomingut kahe erilise kleidi näol.
5.c klassi külaliseks Grete ema sõbranna Jaanika, kes tutvustas Pound™, maailma esimest rühmatreeningut, kus aktiivne kaloreid põletav liikumine ning lihaste ja vastupidavuse treenimine on ühendatud lõbusate ja energiast pakatavate trummimängu-liigutustega.
5.d klassi lapsevanem Kairi Costarelli käis rääkimas elust Itaalias ja koolist Prantsusmaal. Koolielu on Prantsusmaal erinev meie laste koolielust. Koolis õpitakse kauem ja koolipäevad on pikemad. Muidugi kliima on soojem ja ujuda Vahemeres saab jõuludeni. Kogu juttu ilmestasid fotod oma kodu lähedasest looduseset ja tulekahju ohtudest, mis on igasuvine peavalu.

Suur tänu külalistele!

Solistide võistluse Westfest 2018 tulemused

10.05.2018

Suur tänu kõikidele esinejatele ja korraldajatele. Osalejad ja tulemused

KassisaDa kevadpäeval

10.05.2018

Jakob Westholmi Muusikakooli õpilased esinesid 5.mail Kassisaba kevadpäeval "KassisaDa"  kontserdiga. Üles astusid ka õpetajate rahvatantsurühm "Astra" ja 2.-3.klasside segarühm ja 5.c klassi õpilased playboxi kavaga. Aitäh kõigile esinejatele ja juhendajatele.

Kooliraadio aprillikuu

08.05.2018

Saates tuleb juttu aprilli kõige aktuaalsematest teemadest: katsed, eksamid, tulevikuplaanid. SASSi tragid toimetajad vestlevad õpetaja Eveli Veskega, 9. klasside lõpetajatega ning pikemalt räägib kooliraadio endine peatoimetaja Henri Lass.

soundcloud.com/jwg-sass/valmis-saade-aprill-2018

Jälgige meie tegemisi Facebooki lehel JWG SASS!

Lahkus Roman Toi

07.05.2018

Peame kurbusega tõdema, et täna suri 101-aastasena välis-Eesti koorielu eestvedaja ning laulupidude hing, koorijuht, pedagoog ja helilooja Roman Toi.

Ta õppis Jakob Westholmi Gümnaasiumis aastatel 1924-1935 ning oli kooli auvilistlane.

Roman Toi on kirjutanud kahasse Jaan Krossiga, koolile hümni (1998) "Üks kool".

Koolipere langetab leinas pea ning tunneb kaasa Roman Toi lähedastele.

Kevade koolimaja hobukastan

06.05.2018

Tallinna Keskkonnaameti spetsialistid (dendroloog Sulev Järve juhtimisel) on uurinud põhjalikult Kevade koolimaja ees olevat hobukastanit ning on jõudnud järeldusele, et puu tüves on väga suure ulatusega mädanik ning puu võib ootamatult teadmata suunas murduda ja ohtlik puu tuleb likvideerida. Koolipere on jõudnud otsusele, et kindlasti istutatakse eemaldatud puu asemele uus ja väärikas.

Väga tubli osalemine täpisteaduste mitmevõistlusel Mini Mesimumm

03.05.2018

Meie kooli võistkonnad osalesid väga edukalt interaktiivses täppisteaduste mitmevõistluses "Mini Mesimumm". Mängu esimene voor toimus 19.aprillil ja selle tulemuste põhjal valiti 10 võistkonda lõppvooru. Mängu teine voor toimus 3.mail Haabersti Vene Gümnaasiumis. 45 minuti jooksul lahendasid 3-liikmelised võistkonnad (igas üks õpilane 1.klassist, üks 2.klassist ja üks 3.klassist) interaktiivses keskkonnas loodusõpetuse ja matemaatika ülesandeid.
Meie kooli võistkond koosseisus Saskia Susi (3.a), Rohan Laanemets (2.c), Andreas –Gert Kütt (1.a) saavutas väga tubli II koha ja võistkond koosseisus Joel Rehe (3.a), Jarko Sander Klemm (2.d) ja Brigitta Maiberg(1.a) III koha. Palju õnne õpilastele! Aitäh õpetajad Lea Heier, Kaia Rikson, Nele-Maris Uibokand ja Airi Metspalu.

23.04.2018 Üleriigilisel õpetajate rahvatantsufestivalil

20.04.2018 Matemaatika-nuputamivõistlus "ROSIN"

19.04.2018 Jakob Westholmi Gümnaasiumi korvpallurid kirjutasid ennast ajalukku

18.04.2018 I koht Tallinna koolide moekonkursil "Sedamoodi 2018"