Heategevusõhtu 6.detsembril

20.11.2017

Jakob Westholmi Sihtasutuse ja kooli ühine heategevuslik õhtu toimub kolmapäeval 6.detsembril.
Jõulumüük algab kell 17, kontsert kell 18, kontsert kestab tund aega. Olete oodatud!

I- IV klassi playbox

15.11.2017

15. novembril toimus Luise maja saalis staaride jäljendmise konkurss Playbox 2017. Sellel aasta esinejaid hindas žürii koosseisus Silvia-Kairet Põld (vilistlane, treener, tantsija), Keity Viidemann (treener, tantsija), Kettrud Väisanen (JWG õpetaja), Samantha Kasela (õpilasesinduse president). Publik sai nautida 21 väga toredat ja vahvat shownumbrit.
Tulemused

Loe veel

Isadepäev

13.11.2017

Isadepäeva puhul olid algklasside majas külas isad ja vanaisad, kes viisid läbi vahvaid tunde erinevatel teemadel:

• 1.b klassis käisid kunstist ja disainist rääkimas isad Janek Murd ja Margus Tammemäe, merepäästest  Artur Talvik ja arvuteid lammutamas  Priit Kollo ja Ivar Umb.
  • 2.a klassis käis tundi andmas Eva-Lota isa, Henry Tiisma, kes tutvustas lastele Hiinat ja meisterdas koos lastega ühistööna pudelikorkidest Hiina müüri.
  • 2.b klassi isadepäeva tundides oli külas Iko Felixi isa Xavier Thibert, kes rääkis päikesepaneelide abil saadud elektri kasutamise võimalustest ja tutvustas päikeseenergia püüdmise robotiprojekti.Ernsti isa Kristo Rajasaare kutsel viibis 2.b klassi Raadiomajas Raadio 2 eetris, kus valmis raadiosaade õpilaste lemmikmuusikapaladest. Saade on eetris lastekaitsepäeval, 1.juunil 2018
  • 2. c klassi Karl Edwardi isa Raul andis põneva ülevaate enda tööst ja häkkerite tegutsemisest ning rääkis huvitavatest reisidest ja kohtumistest maailma erinevates paikades.
  • 3.a klassis ja 5.c klassis tutvustas Joeli ja Grete isa oma hobi- trial'it. Kõige põnevam osa oli õues, kus näidati rattaid ja kõik said sõitmist proovida. Kohal oli ka klubi MC Panter treener Tõnis Ross, kes koos Joeli isaga lapsi instrueeris ja juhendas.
  • 3.b klassis olid külas Elo isa Xavier Thibert ja ema Meeli Vilukas - Thibert, kes oli tõlgiks. Elo isa arendab päikeseenergia kasutamise tõhustamisviise. Marta isa Tarmo Valge, kes on elektrik ja jagas lastele teadmisi elektrist.
    Loviisa isa Kristjan Melikov - triatlonist ja hiljuti triatloni maailma meistrivõistlustel osalemisest.
    Sienna- Mia vanaisa TÜ lektor jagas muljeid uurimisreisist Vaikse ookeani korall-
    saartele ja lapsed said näha näidiseid troopikamere elustikust ( korallid, merekarbid).
  • 3.c klassis käis Augustuse isa Anto rääkimas oma tööst ja huvitavatest maailma paikadest, kuhu ta advokaadina ning ülikooli õppejõuna sattunud on.
  • 5.d klassis käisid külas Mart Liigant, kes rääkis laevaehitusest ja Marco Rüütel tutvustas reklaamide olemust ja valmimist.

Suur tänu kõigile ja uute kohtumisteni!

Mardipäev

12.11.2017

Neljapäeval 9.novembril tähistasid algklassid mardipäeva. Majandusklasside õpilased korraldasid toreda mardilaada. Aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele!

Küberturvalisuse töötoad

08.11.2017

Küberturvalisus on Euroopa DIGCOMP-raamistiku põhjal koostatud "Õppija digipädevusmudeli" üks viiest pädevusvaldkonnast. Oleme otsustanud teha algust selleteemalise põhjaliku selgitustööga kõigis kooliastmetes. Koolitaja on Diana Poudel. Koolituste eest tasub Jakob Westholmi Sihtasutus. Küberturvalisuse töötoad algklassidele toimusid 1., 6., 7., 8. ja 13.novembril.

Väitlejad Vabariigi Presidendi väitlusturniiril

07.11.2017

05.11 osalesid Jakob Westholmi Gümnaasiumi väitlejad Jan Henri Tälli, Natalie Li Lind, Mihkel Teinemaa, Ruth Kübard, Victoria Kübard ja Jete Eevald Vabariigi Presidendi väitlusturniiril, kus väideldi teemal "Poliitilised kampaaniad koolides peaksid olema keelatud". Väitlejaid juhendas õpetaja Eveli Veske.

Kooliraadio SASS

01.11.2017

Oktoobrikuu saade on valmis ja seda saab kuulata ikka meie kooliraadio FB lehelt - JWG SASS!

soundcloud.com/jwg-sass/oktoober-2017

Saates on juttu õpetajate päevast ja tordivõistlusest. Külalistena räägivad restoran Ore peakokk Silver Saa, restoran NOA peakokk Orm Oja ja telekokk Allan Kuningas, kes on "Kuninga magusaraamat" autor. Intervjuu annab ka meie uus õpetaja Kettrud Väisanen.

Kooli XIII tordivõistlus

30.10.2017

20. oktoobril toimus kooli aulas XIII tordivõistlus. Sellel aasta teema oli "Vabadus". Võidutordi valmistasid Iris Rand ja Dora Stern. Tordi idee oli vangistusest vabanenud pääsukesest. See tort meeldis kõige rohkem ka publikule. Tordivõistlus lõppes ühise suure tordisöömisega. Kõikide tortide fotosid ja retsepte näeb aula kõrval stendil. Aitäh osavatele kondiitiritele. Tulemused

24.10.2017 Ettevõtlusnädal 2017 "Väärtus peitub inimestes"