Ettelugemispäeval

19.10.2018

Oktoobrikuus tähistatakse ettelugemise päeva, mis sel aastal on pühendatud aasta loomale hundile "Kus hundist räägitakse". 18.oktoobril toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinna koolide 4. klassi õpilaste võistulugemine. Meie kooli esindas 4. a klassi õpilane Tom Piirmets, kes saavutas väga tubli III koha. Tomi õpetaja on Lea Heier. Ettelugemise päeval esitas 4.a klass õpetaja Lea Heieri näidendi „Bussisõit Metsakülla“, mis väga soojalt vastu võeti. Aitäh ja palju õnne!

Teadusteater algklassides

19.10.2018

Kolmapäeval 17.oktoobril oli algklasside majas külas “Kolme põrsakese” teadusteater.Teadusetenduse jooksul jooksul nähti lihtsaid, kuid lustakaid teaduskatseid ja kuulati selgitusi, mis antud katse käigus toimub. Küsimused said vastused ja mõni julgem väike teadlane sai võimaluse paari katse õnnestumisele ka ise kaasa aidata.
Aitäh Jakob Westholmi Sihtasutusele, kes etenduste toimumist toetas 5o % piletihinnast.

Suur tunnustus meie kooli õpetajatele

16.10.2018

14.oktoobril toimunud vabariiklikul Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab” tunnustati meie kooli õpetajaid
Janne Kütt- Aasta klassiõpetaja ja vabariikliku konkursi Aasta klassiõpetaja 2018 finalist
matemaatika- ja nuputamisvõistlus „ROSIN”- Tallinna haridusasutuse aasta tegu ja 2018.aasta vabariikliku konkursi finalist
Tunnustuse võtsid vastu peakorraldajad Kersti Uudelt ja Kaia Rikson. Tänu kuulub kogu algklasside maja perele ja reaalainete õppetoolile eesotsas Gunneli Apriga.

Palju õnne! Per aspera ad astra!

In memoriam Ahto Vallikivi ja Heiki Arike

11.10.2018

Jakob Westholmi Gümnaasiumi on tabanud suur kaotus. Meie hulgast on lahkunud kaks suurepärast õpetajat - legendaarne füüsikaõpetaja Ahto Vallikivi (14.12.1935-6.10.2018) ning üks meie riigikaitse õppesuuna eestvedajaid, major Heiki Arike (5.05.1965-9.10.2018).

Ahto Vallikivi ärasaatmine toimub reedel, 12. oktoobril kell 11.30 Pärnamäe krematooriumis.
Heiki Arikese leinatalitus leiab aset  laupäeval, 13. oktoobril kell 11.00 Kaarli kirikus.

Avaldame kaastunnet lahkunute peredele.

Õpilasesinduse õppepäev

10.10.2018

Sellel õppeaastal vahetus pea pool õpilasesinduse koosseisust. Selleks , et uus meeskond üksteisega paremini tuttavaks saaks, toimus oktoobri alguses matka- ja õppepäev Kohtla- Nõmme metsades ja Aidu kanalitel. Õppisime kaardi järgi maastikul orienteerumist, lõkke peal supi keetmist ning kanuutamist. Fotod Katrin Rannaste

Code week algklassides

09.10.2018

Code Week on üleeuroopaline programmeerimisnädal, mis toimub 6. - 21. oktoobrini. Eesmärk on tutvustada programmeerimist lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil.

Code Week algklasside majas toimub 10. ja 17.oktoobril. Tundide teemad on:
• Virtuaalreaalsus- I padis rakenduse Quiver vision 3 D kasutamine. Õpetatakse programmeerimise põhimõtteid: sündmuste järjestamine, kordused ja alamprogrammise koostamine
• Lightbot mänguline programmeerimine, kus liigutatakse väikest robotit mööda labürinti ja pannakse tuled põlema. Tunnid viib läbi haridustehnoloog Siret Piir.

Gümnaasiumi noormehed võitsid esikoha Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksul

02.10.2018

27.septembril korraldas Eesti Spordiselts Kalev koostöös Eesti Kaitseväe, Viimsi Valla ja Kindral Johan Laidoneri Seltsiga järjekorras juba 19nda Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu.
Vaatamata tuulisele sügisilmale kogunes Viimsi mõisa esisele platsile 41 võistkonda.

Jakob Westholmi Gümnaasiumi noormeeste võistkond( Mikk Kruusalu, Oskar Mihkel Kalpus, Henri Möll, Kaarel Rumberg, Richard Rain Kõiv, Markus Moora, Ott- Artur Kasera, Karl Moora) saavutas gümnaasiumiealiste poiste arvestuses I koha ja üldarvestuses 7. koha ajaga 17.57.
Võistkonda juhendasid Kaido Tiislär ja Heidi Salm.

Tulemused

Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert

02.10.2018

1. oktoobril toimus Kevade maja aulas rahvusvahelise muusikapäeva kontsert. Sellel aastal astusid publiku ette Westholmi muusikakooli õpetajad ja õpilased. Meeleoluka kontserdi publikuks olid sellel aasta V- IX klassi muusika süvaõppe õpilased. Fotod Sigrid Mutso