Teade vilistlastele

Head Jakob Westholmi Gümnaasiumi vilistlased!

Olete oodatud laupäeval, 10. veebruaril 2018 kell 18.00 koolimajja tähistama JWG 120. aastapäeva uhke juubelipeoga. Pileteid on võimalik osta SIIT või peopäeval kohapeal sularahas.

Peatse kohtumiseni,

JWG vilistlaskogu juhatus

Kooliraadio SASS novembrikuu

13.12.2017

Novembri saade keskendub Playboxile.

Järelkuulata saab ikka meie Facebooki aadressilt JWG SASS

soundcloud.com/jwg-sass/november-2017

Mini Star

11.12.2017

Laupäeval, 9. detsembril toimus juba 19. korda Pirita Majandusgümnaasiumi poolt korraldatud lemmiklauljate ja -ansamblite jäljendamise konkursi Mini Star 2017 ja Rising Star 2017 finaalüritus. Žürii töö oli raske, sest võistlejate tase oli muljetavaldav ning otsuse langetamine keeruline. Lõpuks jõuti ühisele arvamusele:

1. koht - Alexander Rybak "Fairytale" - JWG 3.a klass
2. koht - Kalle Sepp "Jah, ilma naisteta on kurb maailm..." JWG 2. b klass
3. koht - Kerli "Spirit animal" - JWG 3.a klass

2.b klassi "Kukerpillidele" kuulus eripreemia.

Palju õnne kõikidele westukatele!

Suur tänu korraldajatele ja lastevanematele abi, toetuse ning kaasaelamise eest!

Korvpalli Kooliprojekt Jakob Westholmi Gümnaasiumis

10.12.2017

Reedel 08.12.17 oli võimalus meie kooli algklassi õpilastel osaleda põnevas treeningtunnis, kus tutvustati korvpalli algtõdesid. Treeningtund toimus Eesti Korvpalliliidu egiidi all tegutseva Kooliprojekti raames. Tunni viisid läbi Taavi Kruut ja Madis Šumanov Eesti Korvpalliliidust.
Lisaks põnevatele harjutustele ja treeningelementidele oli lastel võimalus panna ennast proovile kiirust ning osavust nõudvates tegevustes.

Külas Sisekaitseakadeemia päästekolledžil

07.12.2017

5. detsembril käisid 11. ja 12. klasside riigikaitse õppesuuna õpilased Väike-Maarjas külas Sisekaitseakadeemia päästekolledžil, kus räägiti Päästeameti tööst ja põgusalt ka Sisekaitseakadeemiast. Lisaks vaatlesid õpilased praktilisi ülesandeid, mis viidi läbi Baltikumis ainulaadsel harjutusväljakul. Läbiviidavate ülesannete hulka kuulusid õnnetusse sattunud sõidukist inimese päästmine ja tulekahjust inimeste välja toomine.

Heategevusõhtu 6.detsembril

04.12.2017

Jakob Westholmi Sihtasutuse ja kooli ühine heategevuslik õhtu toimub kolmapäeval 6.detsembril.
Jõulumüük algab kell 17, kontsert kell 18, kontsert kestab tund aega. Olete oodatud!

Meie õpilased Robotexil

01.12.2017

24.-26. novembrini toimus Euroopa suurim robootikasündmus Robotex. Robotex on kolmepäevane tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus saavad igas vanuses võistlejad, pealtvaatajad ja lihtsalt huvilised osa võtta rahvusvahelistest robotivõistlustest, näitustes ja töötubadest.
Jakob Westhomi Koolituskeskuse 1. ja 2. klassi õpilaste robootikaring võttis osa kahest näitusest. Esimeste klasside lapsed osalesid väikese Ozoboti robotiga Insplay Robotiliigas. Nende ülesandeks oli meisterdada kuni viieliikmeliste meeskondadega robotile oma plats. Platsi teemaks oli Eesti 200 ehk Eesti 100 aasta pärast. Meeskondade nimed oli Robot-tehnika, Robotid, Prof Robot, Robootikud.
Teise klassi õpilaste ülesandeks oli Insplay Lego WeDo robotiliiga näitusel ehitada Lego klotsidest Eesti 100 aasta pärast mudel. Meeskondade nimed olid Emoji, Legendary Robot, Epic Robots, Jump. Lapsed said oma ülesandega edukalt hakkama ning osalejasärk ja väike meene teeniti auga välja.

Suur-suur tänu Jakob Westholmi Koolituskeskuse robootikaringi juhendajatele Liia Tammesele ja Kätlyn Rullile laste juhendamise eest! Tänu Jakob Westholmi Sihtasutusele robootikavahendite soetamise eest.

Hauatähis Eesti riigivanematele

28.11.2017

28. novembril pühitseti Metsakalmistu kuulsuste künkal kenotaaf üheksale tundama hauas puhkavale riigivanemale. Mälestusmärgi üks autoritest on meie kooli vilistlane Joel Kopli (KUU Arhitektid). Sündmus toimus Maapäeva 100.aastapäev tähistamise raames. Tseremoonial osales ka meie kooli liputoimkond. Fotod Alar Tuul (ÕL) TTV video

26.11.2017 12.a noormehed konkursil Spagetisild 2017