Lahtiste uste päev tulevastele gümnasistidele

18.02.2019

Jakob Westholmi Gümnaasiumi hariduskonverents

15.02.2019

13.02.2019 toimus kooli sünnipäevaga seoses gümnaasiumiõpilastele suunatud konverents. Konverentsi eesmärk oli pakkuda õpilastele eriilmelisi loenguid ja huvitavaid lektoreid. Päev algas Uku Suviste tervituskontserdiga ning jätkus põnevate loengutega.

Külas käisid:

·        Tartu Ülikooli lektor Merilin Kiviorg, kes rääkis vihakõnest ja sõnavabadusest ehk kus on vabaduse piir;

koolitaja ja Braincamp Estonia asutaja Diana Teniste, kes jagas näpunäiteid, kuidas tagada endale jätkusuutlik edukas ja õnnelik elu;

koguduse preester, õpetaja ja karjane Jaak Aus arutles, kas, kuidas ja miks mõjutab religioon inimest ja tema valikuid ning väärtuseid;

kliiniline psühholoog ja unenõustaja Krista Peet andis praktilisi teadmisi kvaliteetsest unest;

SpeakSmarti asutaja ja koolitaja Helina Loor õpetas gümnasiste argumenteerima;

Erusõjaväelane William Combes arutles militaarse ohutuse teemadel;

G4Si personalijuht  Indrek Sarjas, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu tegevjuht Katre Savi ja AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa rääkisid noortele, millist töötajat on tööandjale vaja.

Päev lõppes aulas paneeldiskussiooniga, kus arutati JWG tulevikku Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi valguses. Diskussioonis osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mikk Kasesalk, JWG vilistlane ja poliitik Siim Kallas, JWG vilistlane ja teletoimetaja Kirsti Timmer, koolidirektor Rando Kuustik ja abiturient Elis Reitalu. Diskussioni modereeris vilistlane Helle Rudi. Konverentsipäeva eestvedaja oli õpetaja Eveli Veske. Fotod Cetriin Pajumägi

Stiilinädal algklassides

14.02.2019

11.-15.veebruarini toimus algklasside majas stiilinädal. Igal päeval oli erinev teema, nädalat alustasime peakatete ja soengute päevaga. Teisipäev oli pidulik päev, aktustega tähistasime kooli 121.sünnipäeva. Õpilastele esinesid vilistlane, inglise keele õpetaja Ivika Toldova Costa ja Jorma Sarv. Aktusel esitati ka õpetaja Aade Veskimägi poolt kooli sünnipäevaks kirjutatud luuletus. Kolmapäev oli pühendatud loomadele. Klassid valmistasid plakatid teemal „Minu KiVa klass“ ja õpetaja Nele-Maris Uibokanna eestvedamisel pandi välja näitus. 14.veebruaril pidasime sõbrapäeva ja tunnustasime sõbralikemaid lapsi. Reede oli tantsupäev. Lõbusatel vahetundidel tantsiti õpetaja Aade Veskimägi juhendamisel erinevaid tantse. Oli tore ja värvikirev nädal. Aitäh korraldajatele!

Kooli 121. aastapäev ja Westholmi õhtu

14.02.2019

12. veebruaril, kooli 121. sünnipäeval toimusid Kevade majas traditisioonilised klassijuhatajatunnid vilistlaskülalistega, Luise majas tähistati kooli sünnipäeva aktustega, kus lisaks õpilastele esinesid vilistlased Jorma Sarv ning Ivika Toldova Costa. Päeva lõpetas vilistlaskogu juhtuse korraldatud Westholmi õhtu, kus Kaiko Lippur intervjueeris armastatud klassiõpetajat Külli Retpappi ja kohalolijaid tervitas direktor Rando Kuustik. Muusikat tegi vilistlane Triinu Paomets, vilistlaskogu juhatuse esimees Leho Siimsen tegi kokkuvõtte eelmise aasta tegemistest. Õhtu jätkus mõnusas vestlusringis  kooliaja krutskite meenutamisega. Kaia Riksoni  fotod Westholmi õhtust.

Suuspäevad Kõrvemaal

12.02.2019

4.-8 .veebruarini toimusid suusapäevad Kõrvemaal. Iga eduka ürituse taga on tugev meeskond. Suur tänu peakorraldajatele Marek Koitla, Kaiko Lippur, Kaido Tiislär ja õpetajad Kaia Küllik, Elen Viikmann, Heidi Salm! Tänu Jakob Westholmi Gümnaasiumile, kes tagas transpordi Kõrvemaale ja tagasi. JW Sihtasutusele, kes toetas peresid, kel meie koolis mitu last õppimas. Suur tänu kõigile, kes andsid oma panuse suusanädala õnnestumiseks.
Eriline tänu klassijuhatajatele ja õpilastele!
Nagu ütleb Jay Browne – „Ainult püüdes midagi teha – lihtsalt olla seal, ilmuda kohale – muutume vapramaks. Enesehinnang sõltub tegutsemisest.“ Suur tänu teile, õpilased, et te pingutasite ja nautisite talviseid rõõme.

In memoriam Guido Vegmann

08.02.2019

Tuul ja taevas täna teine on
kui eile.
Ei, ei ühtki tuge väljaspool
me hapraid piire.

Valgus vaid.

/Doris Kareva/

Lahkunud on füüsikaõpetaja Guido Vegmann (3.04.1953-6.02.2019).
Ärasaatmine 12. veebruaril kell 12.30 Pärnamäe kalmistul.

Veeohutuse tunnid 1.klassidele

08.02.2019

Neljapäeval 31.jaanuaril toimus Põhja päästekeskuse korraldatud ja läbiviidud veeohutusalane koolitus kõikidele 1. klassidele. Külas oli vilistlane Päästeameti juhtivspetsialist Indrek Hirs.
Esimese klassi laps on ühtepidi omandanud teatava iseseisvuse, teisalt ei oska paljusid ohtusid veel õigesti hinnata. Koolituse läbinu teab, kuidas käituda nii sise- kui väliveekogus, kus ning kuidas kanda päästevesti, milline on ohutu uisutamine ning kuhu õnnetuse korral helistada – kõik see on väga vajalik traagiliste veeõnnetuste vältimiseks.

Westholmi õhtu

04.02.2019

Hea Jakob Westholmi Gümnaasiumi vilistlane ja sõber!

JWG vilistlaskogu kutsub Sind osalema kooli sünnipäeval toimuval Westholmi õhtul, mis leiab aset 12. veebruaril 2019 kell 18.00 Kevade tn 8 aulas.

Kavas on õpetaja portree. Seekord on meie külaliseks klassiõpetaja Külli Retpap. Muusikat teeb Triinu Paomets, esinejanimega Lepatriinu.

Vilistlaskogu juhatus teeb ka lühikese ülevaate, kuidas meil on läinud 2018 aastal. Õhtu juurde kuulub sünnipäevakringel. Oodatud on kõik, kellel Westholmi kool südames.

Palun anna võimalusel oma tulekust teada e-posti aadressil vilistlaskogu@westholm.ee

JWG vilistlaskogu

Fotode autorid Mati Luht, Laura Arum-Rääts