4. klassi noormehed rahvastepallis kolmandad

18.03.2019

Reedel 15.märtsil toimunud kesklinna koolidevahelisel rahvastepalli finaalturniiril saavutas meie kooli 4. klassi poeglaste võistkond III koha. Võistkonda kuulusid: Vesse Liiv, Mihkel Jõgiste, Aleksander Erich Adoson, Johannes Alemaa, Joosep Tammik, Joel Rehe, Tom Piirmets, Martin Saaron, Verner Vootele Mellis, Marten Luik

Keelenutt 2019

18.03.2019

5. märtsil toimus esmakordselt ülelinnaline eesti keele teemaline nuputamisvõistlus Keelenutt 4.–6. klasside õpilastele, mida korraldasid KSG õpetajad ja Tallinna Arte Gümnaasiumi õpetajad. Võistluse teemaks oli “Kool folklooris ja folkloor koolis”. Kokku osales 54 õpilast 12 koolist. Võistluse eesmärgiks oli suurendada õpilaste huvi eesti keele, kirjanduse ja folkloori vastu ning innustada veel rohkem lugema!
Meie õpilastel läks väga hästi:
Isikupäraste koolilugude eest pälvis eripreemia 5.a klassi õpilane Miia Maria Heinvee, kes saavutas ka võistluse üldvõidu, juhendaja õpetaja Lea Heier.
4. klasside arvestuses oli parimate hulgas Saara Kivi 4.a klassist, juhendaja õpetaja Lea Heier
Parimaks juhendajaks valiti õpetaja Lea Heier.
Palju õnne!

Emakeelenädal algklassides

18.03.2019

8.-14.märtsini toimus algklasside emakeelenädal. Deklamaatorite konkursil esitasid 1.-2.klasside õpilased Ott Arderi ja 3.-4.klasside õpilased Hando Runneli luuletusi. Toimusid traditsiooniline emakeeleolümpiaad ja ilukirja konkurss. Emakeelenädala lõpetasime emakeelepäeval 14.märtsil aktustega, kus autasustati tublimaid ja esinesid klasside parimad deklamaatorid. Külas oli filmi „Eia jõulud Tondikakul“ stsenarist ja režissöör Anu Aun. Käisime detsembris algklasside perega koos filmi vaatamas ja muljed olid suurepärased. Külaline jutustas filmi loomisest ja vastas õpilaste küsimustele. Saime teada, et filmist on valminud DVD ja loota on, et tulevikus ilmub ka raamat „Eia jõulud Tondikakul“.

Emakeelepäeva kõnevõistlus Kevade tänavas

JWG kõnevõistluse võitjad:

8.-9. klass

I koht Katarina Rosmarin Arba 8.b „Kas raha rikub inimesi?“
II koht Anna-Maria Randväli 8.c „Kunagi pole hilja otsast alustada“
III koht Carmen Lilleorg 9.b „Kas tulevikus asendavad prügimäed metsa?“

10.-12. klass

I-II koht Karl Frederik Pruuden 12.a „Kuidas vabaneda nutisõltuvusest?“
I-II koht Elis Reitalu „Must ja valge“ 12.b
III koht Renee Stamberg 11.a „Kes ei vala pisaraid, ei saa kunagi nägijaks“

Eripreemia huvitava teemakäsitluse eest

Madli Kaljo 10.b „Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha“

Žürii (Tiina Parktal, Urve Krivel, Kaire Maalma, Alar Põllu, Hendrik Rätsep, Tõnis Pärna) kiitis kõiki esinejaid sisukate mõtete ja ilusa emakeele eest.

Eesti koolidevahelistelt kiirmale meistrivõistlustelt VI koht

12.03.2019

Jakob Westholmi Gümnaaasiumi võistkond osales 10. märtsil Eesti koolidevahelistel kiirmale meistrivõistlustel Võnnus. Mängitud voorudes koguti kolm võitu ja kaks kaotust. Kokkuvõttes saavutati VI koht. Võistkonda kuulusid: Karl Robert Juhanson, Robin Liebert, Ott-Robert Luik, Mikk Tomson.

Vastlapäev

08.03.2019

Algklasside pere tähistas vastlapäeva ühise uisutamisega Škoda jäähallis 5.märtsil. Aitäh Jakob Westholmi Sihtasutusele, kes toetas uisupäeva korraldamist.

Eesti Vabariik 101

08.03.2019

Eesti Vabariigi 101.sünnipäeva tähistasime pidulike aktustega 22.veebruaril. Palju õnne, armas Eesti!

Lahtiste uste päev tulevastele gümnasistidele

18.02.2019

17.02.2019 Jakob Westholmi Gümnaasiumi noormehed kesklinna parimad suusatajad