Üleriigilisel õpetajate rahvatantsufestivalil

23.04.2018

Laupäeval 21.aprillil osales meie kooli naisrühm "Astra" üle-eestilisel õpetajate rahvatantsufestivalil "Eesti 100 meie tantsudes". Festival toimus teatris Ugala. Järgmise festivali, mis toimub 2019.aasta kevadel, korraldamine usaldati "Astrale.

Matemaatika-nuputamivõistlus "ROSIN"

20.04.2018

17. aprillil toimus algklasside majas juba kuuendat korda matemaatika-nuputamisvõistlus "ROSIN" (Rõõmus Osav Sõbralik Innukas Nuputaja) Tallinna koolide 2. klasside õpilastele, osales 20 Tallinna kooli 3-liikmelist võistkonda.
18. aprillil toimus viiendat korda matemaatika-nuputamisvõistlus "ROSIN" Tallinna koolide 3.-4. klasside õpilastele, osales 28 Tallinna kooli 4-liikmelist võistkonda.
Võistluse korraldasid Tallinna Õpetajate Maja algõpetuse aineühendus ja meie kooli algõpetuse ning reaalainete õppetool. Korraldusmeeskonda kuulusid veel õpetajad Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Tallinna Kesklinna Põhikoolist ja Gustav Adolfi Gümnaasiumist.
Võistlust toetasid Tallinna Õpetajate Maja, Jakob Westholmi Sihtasutus, kommivabrik Orkla Eesti AS, Baltic Restaurants Estonia AS. Muusikalise vahepalaga esinesid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.
Meie kooli esindanud võistkonnad saavutasid väga tublid tulemused:
2.klasside võistkond koosseisus: Eliisabet Estrid Sõmer 2.c, Liis Pärn 2.b ja Margette Maiste 2.a saavutasid III koha
3.-4.klasside võistlusel saavutas võistkond koosseisus:
Andre Kuik 4.c, Ott Preemt 4.c, Erik-Markus Valdre 3.c ja Allika Inkeri Moser 3.c IV koha.

Juhendajad õpetajad Kristel Kauts, Aade Veskimägi, Nele-Maris Uibokand, Anneken Rikk, Inge Mihhailov. Palju õnne! Tänu korraldusmeeskonnale!

Jakob Westholmi Gümnaasiumi korvpallurid kirjutasid ennast ajalukku

19.04.2018

Traditsiooniline superfinaal korvpallis toimus käesoleval aastal Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli noormeeste osavõtul. Kalevi Spordihalli tribüünid olid täitunud fännide ja koolikaaslastega, kes olid tulnud kaasaelama oma kooli palluritele.

Vaatamata südile vastupanule võitsid kohtumise kindalt Reaalipoisid. Koolispordiajaloos osaleti finaalis juba 11 korda, kuldmedalid võideti  neljandat korda.
Esmakordselt jõudsid spordimängude ajaloos finaalturniirile ja sealt  superfinaali Jakob Westholmi Gümnaasium noormehed. Suure panuse andis hõbemedalite võitmisse turniiri parim mängija Norman Rüütsalu, visates ajaloolise rekordi, kokku 62 punkti! Teise koha võitnud võistkonnas mängisid Kert Lehe, Hendrik Laanemets, Jan Henri Tälli, Norman Rüütsalu, Henri Markus, Kristofer Seil, Tõnis Pärna, Aleksander Kesküla ja Kaarel Rumberg. Westupoisse juhendasid treenerina Mihkel Viinalass ja kehalise kasvatuse õpetaja Kaido Tiislär.

I koht Tallinna koolide moekonkursil "Sedamoodi 2018"

18.04.2018

11.aprillil 2018 toimus Salme Kultuurikeskuses moekonkursi "Sedamoodi 2018" finaalvõistlus. Lõppvooru pääses 15 kollektsiooni. Gümnaasiumi arvestuses võitis I koha meie kooli abiturient Alexandra Elisabeth Kuusik  kollektsiooniga "Vihma moodi". Palju õnne! Fotod Toomas-Vahur Lihtmaa (Tallinna Kanutiaia Huvikool)

Kutse Jakob Westholmi Gümnaasiumi vilistlaskogu üldkoosolekule

18.04.2018

Hea JWG vilistlane! Lõpetame kooli juubelikevade vilistlaskogu üldkoosolekuga 3. mail kell 18:00 Kevade tänava koolimaja saalis.

See on hea võimalus saada ülevaade vilistlaskogu tegevustest ning lähiaja plaanidest.

Vilistlaskogu juhatus valitakse kolmeks aastaks ja see valimine on  taas kätte jõudnud.

Igal vilistlaskogu liikmel on võimalik kandideerida kogu juhatusse, et vahetult kaasa mõelda, kuidas vilistlasi ühendada, anda oma panus kooli arendamisesse ja Eesti hariduse tugevdamisesse.

Ootame Sind koosolekule, kõik on teretulnud! Jaga kutset ka teistele, kellele JWG käekäik korda läheb!

Päevakava:

Vilistlaskogu tegevus- ja majandusaruande kinnitamine

Vilistlaskogu juhatuse liikmete valimine

Muusikaline tervitus

Kooli lähiaja tähtsamate plaanide tutvustamine

JWG vilistlaskogu juhatus

Duo Obi

17.04.2018

16.aprillil toimus algklasside majas kaks kontserti. Esinesid Rio de Janeirost pärit muusikud Denise Fontoura (vokaal) ja Braz Lima (kitarr) ehk Duo Obi.
Muusikud esitasid autentset brasiilia muusikat: brasiilia jazzi, bossanovat, sambat. Ühiselt lauldi brasiilia lastelaule.
Aitäh Jakob Westholmi Sihtasutusele meeleolukate kontsertide eest!

JWG kammerkoor on Eesti parim koolikammerkoor

13.04.2018

13. aprillil 2018  Tartus toimunud XIV Eesti Kammerkooride Festivalil võitis koolikooride kategoorias I koha Jakob Westholmi Gümnaasiumi Kammerkoor,  dirigent Grete Koik sai parima dirigendi preemia. II koha sai Rapla Ühisgümnaasiumi noortekoor Mitte-Riinimanda (dirigent Urve Uusberg) ja III koha Tallinna Inglise Kolledži neidudekoor (dirigent Margot Peterson). Palju-palju õnne!

Veeohutuse tunnid 1.klassides

12.04.2018

Kolmapäeval 11.aprillil toimus Põhja päästekeskuse korraldatud ja läbiviidud veeohutusalane koolitus kõikidele 1. klassidele.
Esimese klassi laps on ühtepidi omandanud teatava iseseisvuse, teisalt ei oska paljusid ohtusid veel õigesti hinnata. Koolituse läbinu teab, kuidas käituda nii sise- kui väliveekogus, kus ning kuidas kanda päästevesti, milline on ohutu uisutamine ning kuhu õnnetuse korral helistada – kõik see on väga vajalik traagiliste veeõnnetuste vältimiseks.

12.04.2018 Kooliraadio märtsikuus

10.04.2018 Gümnaasiumi noormehed kindlustasid finaalikoha spordiviktoriinis´´ Bumerang´´

06.04.2018 JWG parim ajalootundja

05.04.2018 Jakob Westholmi Gümnaasium versus Tallinna Reaalkool

05.04.2018 1.b klass meisterdas pesakastid

04.04.2018 Westholmi sportlaste edukas aasta algus!

Arhiiv