100 Eesti tamme

18.09.2017

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal rajatakse üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on pargid, alleed või tammesalud, kus igaühes kasvab sada tamme. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused. Tänu tammede pikale elueale kanduvad meie lood ja unistused läbi aegade järeltulevate põlvedeni. Tamm on tugevuse ja kestvuse sümbol, mis sobib hästi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vääristamiseks.
Jakob Westholmi Gümnaasiumi 5.b klassi õpilased õpetaja Aade Veskimägi eestvedamisel istutasid suve lõpus Muhumaale Westholmi tammepargi. Veel on aega, et oma tammiku plaan Eesti sünnipäeva-aastal teoks teha! #eesti100tamme

JWG segakoori esinemine Ene Üleoja 80. sünnipäeva kontserdil

18.09.2017

17. septembril 2017 tähistas meie kooli kauaaegne muusikaõpetaja Ene Üleoja Mustpeade maja Valges saalis oma 80. sünnipäeva. Kontserdi esimene esineja oli Jakob Westholmi Gümnaasiumi segakoor ja segaansambel Grete Koigi juhatamisel. Klassikaraadio salvestust saab kuulata siit.

Palju õnne Ene Üleojale kogu kooli poolt!

Riigikaitse õppesuuna väljasõit

18.09.2017

15.-16. september toimus riigikaitse õppesuuna 10. klasside õpilastele kahepäevane väljasõit Valka, Cesisesse ja Torile. Õpilastel oli võimalus kaevikutes näidata oma meeskonnatöö oskusi ning hiljem sõita tankiga T-34. Külastati Paju lahingu monumenti, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni muuseumi ning prooviti täpsuslaskmist. Tutvuti Võnnu linnaga, käidi Võnnu lahinguväljal ning ka Eesti  Sõjameeste Mälestuskirikus Toris.

Kogu väljasõidu jooksul olid abiks ja eeskujuks major Heiki Arike, lipnik Kaiko Lippur, Marek Koitla ning mõned 11. klassi riigikaitse õppesuuna õpilased.

Teksti koostas Mariliis Maivel

Liiklustunnid 1.klassides

12.09.2017

Esmaspäeval 11.septembril käis 1.klassidel külas Lõvi Leo koos politseinik Laura Metsallikuga. Tundides tuletati meelde kõige olulisemad liiklusreeglid ja ohutusnõuded.

Vabad kohad

29.08.2017

Anname teada, et 6.b muusikaklassis on kolm vaba kohta.

Soovi korral  võtta kooliga ühendust ja kirjutada avaldus. Avalduse blanketi leiate siit.

Teade vilistlastele

29.06.2017

2018. aasta veebruarikuus tähistab Jakob Westholmi Gümnaasium 120. sünnipäeva. Uues juubelikogumikus on ka vilistlaste nimekiri. Palun kontrollige nimede õigsust! Nimed on näha siin: Vilistlased -> Vilistlaskogu.

Vigadest andke teada meiliaadressil kaire dot maalma at westholm dot ee või ylle dot uulma at westholm dot ee.

100. lennu lõpuaktuse pildid

22.06.2017

tellimine.fotomaagia.ee  sisselogimine: jwg080617

Algklasside kevadball

21.06.2017

1.juunil toimus algklasside kevadball. Paljud osalejad olid värskelt tantsukursused lõpetanud ja toimunud ballil oli tore võimalus oma oskusi näidata. Muusikalist meeleolu aitas luua Georg Otsa Muusikakooli ansambel, külalisesinejad tantsuklubist "Step" . Balli üllatuskülalised oli Tanja Mihhailova ja Mikk Saar.
Suured tänud kõigile osalejatele ja tantsuõpetaja Georg Gritsaile. Eriline tänu toreda balli korraldajatele ja peaorganisaatorile õpetaja Aade Veskimägile.

14.06.2017 Jakob Westholmi Gümnaasiumi tänuõhtu

06.06.2017 Kooliraadi SASS maikuu saade