Meie õpilased Robotexil

24.-26. novembrini toimus Euroopa suurim robootikasündmus Robotex. Robotex on kolmepäevane tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus saavad igas vanuses võistlejad, pealtvaatajad ja lihtsalt huvilised osa võtta rahvusvahelistest robotivõistlustest, näitustes ja töötubadest.
Jakob Westhomi Koolituskeskuse 1. ja 2. klassi õpilaste robootikaring võttis osa kahest näitusest. Esimeste klasside lapsed osalesid väikese Ozoboti robotiga Insplay Robotiliigas. Nende ülesandeks oli meisterdada kuni viieliikmeliste meeskondadega robotile oma plats. Platsi teemaks oli Eesti 200 ehk Eesti 100 aasta pärast. Meeskondade nimed oli Robot-tehnika, Robotid, Prof Robot, Robootikud.
Teise klassi õpilaste ülesandeks oli Insplay Lego WeDo robotiliiga näitusel ehitada Lego klotsidest Eesti 100 aasta pärast mudel. Meeskondade nimed olid Emoji, Legendary Robot, Epic Robots, Jump. Lapsed said oma ülesandega edukalt hakkama ning osalejasärk ja väike meene teeniti auga välja.

Suur-suur tänu Jakob Westholmi Koolituskeskuse robootikaringi juhendajatele Liia Tammesele ja Kätlyn Rullile laste juhendamise eest! Tänu Jakob Westholmi Sihtasutusele robootikavahendite soetamise eest.


 

saurus cms