Emad koolitundides

Algklasside majas toimus nädal "Emad koolis", kus paljudes klassides viisid põnevaid tunde läbi emad.

2.b klassi emadepäeva tund toimus Kultuurikatlas. Tormi ema Sille tutvustas põnevat reklaami- ja turundustööd ning korraldas ekskursiooni endises Tallinna Elektrijaama hoones.
2. c klassis Roberti ema Merle tutvustas raamatupidaja tööd ja jalgrattasporti. Annilille ema Terje tunni teemaks oli meeled. Kompimise teel püüdsid lapsed mõistatada, mis on peidetud salajastesse karpidesse. Eliisabeti ema Kaire tegi tunni õues, kus mängiti otsimis- ja sportmänge, degusteeriti tervislikke maiustusi.

2.d klassis käisid Angeelika Ermel ja Kairit Veerbek koos Tolliameti töötajate ja kahe koeraga ning tutvustasid tolliameti tööd.
3.a klassis olid külas Marteni ema Liina ja õde Anita, kes viisid läbi kauni ja mitmekülgse tantsuteemalise tunni. Anita tegeleb võistlustantsuga ja treenib iga päev umbes 3 tundi. Teiseks külalislektoriks oli Vesse ema Tiina, kes rääkis teemal „Mis on raha ja kuidas me maksame.“ Tunni lõpuosas arutleti ka, kuidas on võimalik muuta end teadlikult positiivsemaks ja kuidas headus ning positiivsus ümbritsevaid mõjutab.
3. b klassil oli külaliseks Elise ema Meeli Miidla-Vanatalu Tööinspektsioonist. Lapsed said teadmisi töötervishoiust, tööohutusest puudutavates küsimustes. Kaasas oli lõbus tegelaskuju Napo. Miisa Mai ema Agne Talu-Vürmer on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, moekunstnik. Lapsed said ülevaate moekunstniku huvitavast ja põnevast tööst, näha ja ka katsuda moeloomingut kahe erilise kleidi näol.
5.c klassi külaliseks Grete ema sõbranna Jaanika, kes tutvustas Pound™, maailma esimest rühmatreeningut, kus aktiivne kaloreid põletav liikumine ning lihaste ja vastupidavuse treenimine on ühendatud lõbusate ja energiast pakatavate trummimängu-liigutustega.
5.d klassi lapsevanem Kairi Costarelli käis rääkimas elust Itaalias ja koolist Prantsusmaal. Koolielu on Prantsusmaal erinev meie laste koolielust. Koolis õpitakse kauem ja koolipäevad on pikemad. Muidugi kliima on soojem ja ujuda Vahemeres saab jõuludeni. Kogu juttu ilmestasid fotod oma kodu lähedasest looduseset ja tulekahju ohtudest, mis on igasuvine peavalu.

Suur tänu külalistele!